Můj studentský Velehrad 2010

2. 5. 2010 19:54

Můj studenstký Velehrad..

 

Moje cesta začala v pátek  na pardubickém nádraží, kde jsem čekala s autem na Aničku, Michala a Helču. Vyrazili jsme kolem čtvrt na dvě a bohužel musím konstatovat, že na Velehrad jsme dorazili až krátce po šesté. Cestou jsme se totiž několikrát chladili zmrzlinou a taky jsme si půl hodiny nedobrovolně prohlíželi Prostějov :-)

Na Velehradě jsme rychle sehnali visačky, ubytovali se na Modré a hurá na mši od sedmi hodin, kterou celebroval P. Tomáš Halík. Po mši byl otevřen štafetový kolík každého z nás, kde jsme měli na každý den jeden papírek pro zamyšlení.  Poté jsme se sešli v předem vybraných  skupinkách na modlitbu a abychom se trochu seznámili. Večer jsme strávili každý po svém ohříváním buřtů (není nad jeden  malý táborák pro 700 lidí:-)) a večerem chval nebo jiným alternativním programem (taize apod.). Bohužel se večer ozval žaludek po párkách, tak jsem to musela zachránit něčím hořkým:-). Do postele jsem se dostala v 0:00. Vzhledem k nafukovací matraci a špuntům do uší jsem si neměla na co stěžovat. I v tělocvičně se dá dobře vyspat:-)

 

sobotu jsme se sešli opět ve skupince k modlitbě, k snídani bylo čerstvé pečivo s výbornou pomazánkou. Dopoledne jsem se rozhodla pro přednášku Tomáše Halíka. Body které bych zmínila: víra, která není „osobní volbou" nemůže v dnešním světě uspět, dilema „osobní cesta víry vs. tradice, společenství není skutečným dilematem, dilema je mezi zralou a nezralou vírou - zralá dokáže tyto dva póly spojit.

Oběd byl výborný a po obědě jsem se vydaly s Aničkou na workshop ručních prací, kde jsme si ušily voňavý pytlíček:-) Na výběr byl ale i sport, sebeobrana, streetdance nebo třeba biblické tance.

Na odpolední přednášku jsem se vydala „na misie do Afriky" Musím říct, že udržet pozornost na tlumočené přednášce v horkém odpoledni rozhodně není hračka:-) Po této přednášce jsem stihla ještě pár dotazů na přednášce Tomáše Sedláčka. Vypadalo to, že tato přednáška byla dosti akční. No uznejte sami, když jsem přišla zrovna byla řeč o kocovině: alkohol pomáhá člověku vypůjčit si energii ze sobotního rána na páteční večer:-) Není tudíž dobré opít se, jestliže jdete ráno do práce či do školy:-)

Podvečerní mši sv. celebroval biskup Václav Malý a jak doplnil Radio hrála super schola. (Ale myslím, že všechny scholy byly skvělé!!)

Večer jsem strávila na koncertě  sboru Musica animata - styl symphonic artrock. Přirovnala bych to k Sestře k akci. Jiné alespoň trochu přibližné přirovnání mne nenapadá. Po koncertě jsme s Michalem odvezli auto, abychom se vrátili a mohli ten první máj všichni společně zalít:-) A že se tu tedy zalévalo celkem dost studentů:-) Kolem půnoci šel Michal s Večim adorovat a my jsme šli s Aničkou okouknout pozůstatky jazzového večera, kde nám zpívala např. Soňa nebo Seily:-). Kolem půl jedné jsme se společně vydali směr Modrá.

 

neděli jsme s Aničkou prodávaly trička, odznáčky, diáře apod. Mši celebroval P. Josef Stuchlý, který nás povzbudil, abychom se nebáli odvázat:-)

Kolem poledne jsme nasedli do aut a vyrazili směr Pardubice.

 

Akce byla výborná. Atmosféru setkání těžko popsat slovy. Myslím, že jsem poznala celkem dost nových lidí (což se mi ani na takových akcích moc nestává) a co víc, poznala jsem i lidi, co studují v Hradci jako já, ale vlastně se neznáme. Jsem moc ráda, že jsem se nakonec odhodlala a i přes celkem velkou vzdálenost na Velehrad vyrazila.

Díky všem organizátorům, ale hlavně: BOHU DÍKY!!!!!!!

Zobrazeno 1763×

Komentáře

mia-maru

To je super, že Ti to takhle vyšlo ;-)

nacelnik-Veci

O tom v jakem stavu jsme Vás děvčata s Michalem po sobotní půlnoční adoraci našli raději ani nepiš:+)) .... Velehrad super, skvělý článek, Verčo.

ruprecht

Hlavne ze se ti tam libilo :-))

VeruP

No v normálním přece? A to tam snad není potřeba psát:-)

Anna Kujínková

veru, pěkný článek, aspoň si budu pamatovat, co jsem zažila :)

Zobrazit 5 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz